povidky

prý když už píšu povídky, tak je mám zveřejňovat, tak tady budou xD, za chyby neručím xD

Život

3. část - Bolest

BOLEST

Kruhy pod očima prozrazovali, že nezamhouřila oka. Bylo brzy, měla hlad, ale kdykoliv se pohnula, zabolelo ji břicho. Věděla, že tam nemůže zůstat. Uklidila počítač do tašky, oblékla se, vzala Will do náručí a sešplhala z okna.

Šla zablácenou ulicí, bylo pochmurno, obloha byla nízko, v tuhle roční dobu to bylo dost nezvyklé. Chodila opatrně, když přišla ke kavárně, váhala, zda má vůbec vstoupit. Nakonec ji dovnitř vehnal slabý déšť.

„Horkou čokoládu a zázvorovou limonádu prosím.“ Tiše zakuňkala a skryla svou tvář pod kapuci. Našla si stolek v rohu, byl tam stín, ideální místo kde schovat kočku. Donesli jí pití. Bože, ten kluk je tak hezkej. Pokaždé, když Laura přišla, obsluhoval ji on, líbila se mu, a dělal si o ní starost, nevěděl však, jestli by ho ona k sobě pustila a tak nic neříkal.

„Jsi v pořádku?“ Zeptal se, když se na něj nepodívala a neusmála se. Poznal, že je něco špatně. Že bych přeci jen měla někoho, koho zajímám? Ptala se sama sebe.

„Jistě že jsem, proč myslíš, že bych neměla být?“ Chraplavě odpověděla zahleděná do horké čokolády. Tak moc chtěla někoho, kdo by ji utěšoval, a zároveň tak moc nenáviděla přítomnost jiných lidí.

„No…“ Začal, „jindy jsi sice uzavřená, ale aspoň se na mě podíváš..“ Řekl tak vážně, až to jeho samotného podivilo. Sedl si vedle ní a čekal, co na tohle odpoví.

Laura si jen povzdechla a podívala se na něj, na pravé tváři měla ošklivou podlitinu, a kruhy pod očima jí na kráse také nepřidali. „Už chápeš?“ Nedokázala mluvit nahlas, a hned se zase skryla pod svou kapuci.

Chlapec ji objal a mlčel. Bál se, že teď ho odkopne.. Ale ona ne. Skryla svou tvář k němu a tiše brečela.

Ti dva vzbudili pozornost okolí. Všichni na dívku a její kočku smutně hleděli. Dali hlavy do hromady a vymýšleli, jak jí pomoci.

Laura tiše vzlykala. „Tak moc to bolí, není to poprvé, co se tohle stalo.“ Začala, aniž by se jí na něco chlapec zeptal. Nebyl o nic starší než ona a ani moc nechápal jak se cítí, ale chtěl tu být pro ni.

Ostatní lidé naslouchali, jestli neuslyší víc než tuto větu, ale nikdo krom chlapce neví, jaký život tato dívka vedla. Laura se chlapcovi zhroutila v náručí.

Chlapec dívku odvedl k sobě do pokoje kde její rány ošetřil.

 

 

Žádné komentáře
 
Ano, vzhled se mi líbí, nemám na výběr.. xD